POLEĆ NAS

Wpisz adres znajomego i wyślij wiadomość.


... oraz podaj swoje imię i nazwisko.


Program STEP

Twój kolejny KROK do lepszej higieny

Higiena jest siłą napędową udanego procesu produkcyjnego. Restrykcyjne zasady i przepisy
dotyczące produkcji żywności tyczą się również wymogów zapewnienia wysokich standardów higienicznych. Odpowiednie organy kontrolujące nieustannie sprawdzają jakość produkowanej żywności jak i stan higieny. Konsumenci żądają, aby żywność, którą spożywają była w 100% bezpieczna.
Dlatego bezpieczeństwo żywności jest priorytetem dla każdego producenta.
Wraz ze wzrostem standardów jakościowych związanych z produkcją żywności zakłady sektora spożywczego kładą coraz większy nacisk na wysoką jakość produktów i usług. Jakość naszych produktów oraz serwis techniczny jest najlepszą gwarancją perfekcyjnego programu mycia i dezynfekcji.
Jednakże, aby sprostać restrykcyjnym wymaganiom oprócz wysokiej jakości produktów potrzebny jest odpowiedni program. Dlatego stworzyliśmy program STEP.

STEP jest skrótem słów Support, Traning & Tools, Equipment, Product.
Program w dosłownym tłumaczeniu obejmuje Wsparcie, Szkolenie i Narzędzia, Sprzęt oraz Dobór Produktu – jest to Twoja droga do lepszej higieny.

www.cidlines.pl



KROK PIERWSZY: WSPARCIE

Laboratorium CIRLAM dokonuje specjalistycznych analiz chemicznych i mikrobiologicznych potrzebnych do tworzenia naszych innowacyjnych produktów. Sztab doświadczonych fachowców - inżynierów, chemików oraz mikrobiologów w laboratorium, przeprowadza testy i doświadczenia, aby stale unowocześniać naszą ofertę produktową według najnowszych metod badawczych zgodnych ze światowymi rygorystycznymi standardami jakości. Zanim nowy produkt zostanie wprowadzony na rynek musi przejść przez wiele procedur administracyjnych, dlatego nasi klienci mogą być pewni, że produkty które od nas kupują gwarantują określone im zadania. Struktura laboratorium CIRLAM opiera się na 4 filarach: dziale R&D, dziale Rejestracji i działach Chemii i Mikrobiologii.
Dział R&D przy współpracy z działem rejestracji produktów oferuje analizy mikrobiologiczne i chemiczne zgodne
z obowiązującymi normami. Otrzymane raporty z badań niezbędne do rejestracji zgodnie z rozporządzeniem REACH.
W związku ze złożonością procedur rejestracyjnych ważne jest, aby znaleźć rozwiązania na rodzące się problemy. Poza europejskimi wytycznymi każdy kraj posiada narodowe procedury, które muszą zostać spełnione. Te i nowe, bardziej rygorystyczne przepisy sprawiają, że rejestracja staje się coraz bardziej skomplikowaną dziedziną. Dlatego CID LINES posiada wykwalifikowany zespół do spraw rejestracji w celu zapewnienia sprawnego wprowadzenia do obrotu naszych produktów.
Jednym z kluczowych działań laboratorium chemicznego jest przeprowadzenie badań stabilności. Badania te symulują różne warunki przez jakie produkt może przejść podczas okresu stosowania i przydatności. Podczas badania stabilności produkty przechowywane są w specyficznych warunkach (temperatura, wilgotność, itp.). Po testach sprawdzane są właściwości fizyczne (pH, gęstość, lepkość itp.) oraz chemiczne (miareczkowanie aktywnych składników) w celu uzyskania pewności, że produkty nie odbiegają od przyjętych specyfikacji.